OSS from Redmond

Idąc śladem wczorajszego newsa na Computerworld odkryłem z lekkim zdziwieniem, że faktycznie WiX istnieje jako Microsoft's first OSS project. Na SourceForge.net!? Od Microsoftu!? Ewenement. I nawet blog jest na ten temat.

Sam program może nie jest tak rewelacyjny ("WiX is a toolset that builds Windows installation packages (MSI and MSM files) from XML source code") jak fakt wypuszczenia go na licencji CPL (co w skrócie znaczy, że można ten kod dowolnie modyfikować i wykorzystywać do dowolnych celów). Takich otwartych/wolnych programów jest oczywiście mnóstwo, na licencji tej lub analogicznych, jednak w wykonaniu tej konkretnej firmy zdarza się po raz pierwszy. Czy to znak nowych czasów? Tu byłbym ostrożny — w końcu to nie kod Windows. Raczej jakiś ochłap dla wzburzenia opinii publicznej, taniej reklamy, ewentualnie stworzenia pozorów dobrej woli. Tak czy inaczej — polityka.

Szkoda tylko, że wg stanu na dziś rano wszystkie mirrory serwują ten plik w wersji 404...

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

 

Uwaga: Ze względu na bardzo intensywną działalność spambotów komentowanie zostało wyłączone po 60 dniach od opublikowania wpisu. Jeżeli faktycznie chcesz jeszcze skomentować skorzystaj ze strony kontaktowej.