archiwum wpisów ze stycznia 2005

punkt siedzenia - punkt widzenia

Zadanie testowe dla analityka systemowego — czy zaprezentowana poniżej konstrukcja adresu w Polsce jest poprawna przy założeniu, że w rozpatrywanym systemie nie funkcjonują słowniki miejscowości, nazw ulic ani kodów pocztowych; czas wykonania: 7 sekund

beta über alles

Wynalazek wersji beta jest chyba jednym z największych osiągnięć psychologii i polityki w służbie inżynierii oprogramowania. Dopisek „beta” ma dobroczynny wpływ na wszystkich zaangażowanych w projekt informatyczny.

Targeting Small Screens

Truizm: urządzenia przenośne to <del>przyszłość</del> jutro komputerów osobistych. PDA czy inne MDA stają się z dnia na dzień lepsze, szybsze, mocniejsze i ... po prostu ciekawsze.

Sylwester

Sylwester na grzęzawisku nie jest tak do końca dniem powszednim — jak wszędzie, wiadomo. Z tym, że tutaj objawia się to raczej wzmożoną aktywnością, spiętrzeniem wdrożeń i terminów. Z zupełnie niezrozumiałych dla mnie względów koniec roku wydaje się niektórym idealną datą do wstawienia w harmonogram. Może to i ładnie wygląda w planach, jednak powoduje, że w tym okresie średni termin wykonania zadania oscyluje wokół jednego dnia, a czas przeznaczony na testy spada w okolice zera.