archiwum wpisów z marca 2005

lepiej późno czy wcale?

Niedawno kolega zadał mi pytanie: „czy ten PL jest faktycznie tak bardzo inny?” Chodziło o porównanie języka PL/I i Javy, a konkretnie o to, czy dzieląca je przepaść może być tak ogromna, że dla niektórych nie do przeskoczenia.

Firefox HTML Validator

Od dawna już nie jestem szczególnym fanem przeglądarki Firefox, na co dzień używam innej, ale przyznam, że niektóre dodatki robią z Firefoksa całkiem przyjemną zabawkę. Na przykład HTML Validator...

Średniowiecze, redux

Autentyczny dialog, jaki usłyszałem wczoraj, na przystanku autobusowym w mieście wojewódzkim na południu kraju z aspiracjami do cywilizacji:

Programiści mają łatwiej - polemika

Kolega Łukasz oczywiście spłyca, jak to profesjonalny analityk, wiadomo ;-) Przede wszystkim mam wrażenie, że popełnia błąd numer jeden wszystkich analityków systemowych wszechświata — nadużycie określenia „programiści”.

Gmail invite - dewaluacja

Po okresie przyglądania się Gmail jako „webaplikacji” częstotliwość mojej aktywności w tym serwisie wyraźnie spadła. Zresztą pewnie nie tylko mojej. Mimo dodawania nowych elementów i usprawnień, o Gmail słychać ostatnio jakby mniej. Zapewne ma to również związek z ciągłą, wręcz przeciągająca się aktualnością tego: