Triplr — Stuff in, triples out

triplr

...a i logo fajne

Triplr funkcjonuje już czas jakiś (od marca), ale warto go chyba wspomnieć i przypomnieć. Slogan głosi: „Stuff in, triples out” i to jest właściwie sedno sprawy. Ten prosty serwis obsługuje zapytania GET określające format wyniku i URL dokumentu zawierającego jakiś RDF. Dokumentem tym może być albo faktycznie graf RDF w dowolny rozsądnym formacie serializacji albo strona WWW z osadzonym RDF-em (czy choćby metadanymi jakimiś, nawet i microformats) opisanym zgodnie z GRDDL. Zatem działa to zarówno jako ekstraktor danych z najróżniejszych dziwnych miejsc, jak i konwerter różnych formatów serializacji grafu RDF, nie tylko do innych serializacji — na liście formatów wynikowych mamy także tabelkę HTML i JSON-a.

Przykładowo:

No nie da się ukryć, ze bardzo fajna zabawka ;-)

Komentarze

#1 | 2007.07.13 10:43 | Kamil Trebunia // ffreak

Piękne :)

Swoją drogą, to od kiedy http://validator-test.w3.org/ radzi sobie z RDFa w XHTML 1.0 (DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML+RDFa 1.0//EN" "www.w3.org/MarkUp/DTD/xhtml+rdfa-1.dtd), to chyba warto spróbować z tym standardem jeszcze raz. W przyszłym tygodniu przetestuję dla http://ffreak.net/.

// A potem wrzucę sobie to na stronę: valid-xhtml-rdfa.png ;-)

#2 | 2007.07.13 11:31 | MiMaS

O, właśnie, dobrze, że się przypominasz. ;-) Tu całkiem ładny przykład: http://triplr.org/n3/http://ffreak.net/ — wizytówka Kamila w N3.

 

Uwaga: Ze względu na bardzo intensywną działalność spambotów komentowanie zostało wyłączone po 60 dniach od opublikowania wpisu. Jeżeli faktycznie chcesz jeszcze skomentować skorzystaj ze strony kontaktowej.